Vihdoinkin käytännölliset kurahousut konttavaalle vauvalle!
Vogelein kurahousut ovat saaneet alkunsa tanskalaisen äidin tarpeesta suojata hiekkalaatikolla istuvien vauvojensa jalat kosteudelta ja lialta ryömimis ja konttausiässä, jolloin kumisaappaat eivät vielä olleet käytännölliset. Kurahousuista tuli heti hittituote.
Kurahousut tulevat korkealle vyötärön yläpuolelle, jotta lapsi ei likastaisi vatsaansa. Jalan pituus on suuniteltu niin, että alle mahtuu talvellakin lämmin tossu. Kurahousujen vyötäröä voi säätää kiristysnauhalla. Kiristysnauhat löytyvät myös nilkoista, jotta lapsi ei ryömisi ulos legginseistään. Kurahousut tulevat pakattuna kätevään pussukkaan.
Kurahousut ovat käytännölliset joka säällä: ne suojaavat lasta märältä sekä tuulelta.
Saatavilla 3 väriä: musta, punainen ja sininen
ONE SIZE
Materiaali ja valmistus
Valmistettu pehmeästä ja hyvin kestävästä polyester/polyuretanista (PES 87%, PU 13%). Tuote on sertifioitu (Öko- Tex, Standard 100), joka tarkoittaa, että kangas on haitta-aineetonta ja turvallista käyttää.
Kurahousut on valmistettu Liettuassa noudattaen hyviä työolosuhteita. Hyödyllisyysmallilla suojattu.
|